Zajímavosti v okolí

Zámek Blatná
ZÁMEK BLATNÁ

Architektonický skvost obehnaný vodním živlem a nádhernou přírodou v milovaných jižních Čechách. Poznejte sídlo rodu Hildprandtů, zažijte zámek Blatná.
www.zamek-blatna.cz; cca 10 km

MĚSTSKÉ MUZEUM BLATNÁ

Městské muzeum Blatná je rázu regionálního, čemuž odpovídají i sbírky etnografické, archeologické, historické (archiválie, drobné tisky, fotografie atp.) a výtvarné. V prvním patře se nachází prosvětlená expozice využívaná k muzejním, vlastivědným i výtvarným výstavám, kde jsou prezentovány sbírky muzea.
web; cca 10 km

OBEC CHANOVICE

Obec se spoustou šikovných lidí, kterou určitě navštivte. Prohlídnout si zde můžete zámek, skanzen lidové architektury, rozhlednu, panskou barokní sípku nebo muzeum lidových řemesel. Pravidelně se zde v létě pořádá i známý Den řemesel.
www.chanovice.cz; cca 11 km

OBEC KADOV

V naší sousední vesnici můžete navštívit tvrz a nebo zkusit odvalit kadovský viklan. Komu se to nepovede, může si projít navazující naučnou stezku.
www.kadov.net; cca 2 km

HRAD RABÍ

Nejrozlehlejší hradní zřícenina v Čechách, unikátní památka gotického stavitelství nad řekou Otavou.
www.hrad-rabi.cz; cca 23 km

HORAŽĎOVICE

V severozápadním cípu historického centra stojí renesanční horažďovický zámek. Sídlí v něm Městské muzeum. Za městskými hradbami se nachází gotický klášter františkánů observantů. Dochovaly se pozůstatky gotického městského opevnění, zejména Červená brána, která je druhou nejstarší dochovanou branou městského opevnění na území Čech. V Rosenauerově mlýně se nachází expozice původního mlýna, ukázky využití vodní síly, mlýnské stroje a jejich funkce, život a zvyky mlynářů.
www.mesto-horazdovice.cz; cca 17 km

AQUAPARK HORAŽĎOVICE

Milovníkům cachtání, kterým nebude stačit náš bazén, se nabízí tobogán 62 m dlouhý, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a vodní mochmůrka, perličková lázeň, divoká řeka a kulový vodotrysk, protiproud a vzduchový rošt, chrlič vody, vodní hřib, vodní a vzduchová lůžka s masážními tryskami, saunový svět.
bazen.horazdovice.cz; cca 17 km

BŘEZNICE

Historické jádro města je městskou památkovou zónou. K největším zajímavostem patří zámek, který je obklopen anglickým parkem o rozloze 20 ha. Střed města vytváří ucelenou památkovou zónu, kde se nachází kostel sv. Ignáce z Loyoly a sv. Františka Xaverského, bývalá jezuitská kolej, židovské ghetto a synagoga. Dále židovský hřbitov, kamenný most a další historické památky
breznice.cz; cca 17 km

BURZA NA LETIŠTI TCHOŘOVICE

Auto-moto, antik a další… Pravidelná sběratelská burza s bohatou nabídkou velice netradičních předmětů.
www.burzatchorovice.cz; cca 2 km

ŘEKA OTAVA

Pro vodáky se přímo nabízí navštívit nebo přímo splout si část řeky Otavy. A kdo to ještě nezkusil, tak právě teď, když je u nás, to může napravit. A kdo se bojí, může zůstat v našem bazénu.
www.raft.cz/cechy/otava; Sušice cca 33 km, Horažďovice cca 17 km

KD LNÁŘE

Koncerty předních kapel české rockové scény.
www.kdlnare.cz;  cca 5 km

CHYTÁNÍ RYB

Milovníkům rybaření se v okolí nabízí spousta míst pro oddych a množství zážitků v sedačce s prutem v ruce.
www.rybnikusrubu.cz + ostatní blatenské rybníky; km – všude v okolí

Scroll to top